Інструменти податкового планування

Офшор (offshore) - термін, який застосовується для світових фінансових центрів, а також деяких видів банківських операцій.

Офшорна компанія (offshore company) - це компанія, яка не веде господарську діяльність в країні своєї реєстрації, а власники цих компаній - нерезиденти цих країн звільняються від сплати податків.

У бізнесі є острови стабільності і мости до них. Це міжнародні конвенції про уникнення подвійного оподаткування, які мають пріоритет над національним законодавством. Традиційно їх використовують для зарахування сплачених податків і зниження зворотних податків, а також ведення деяких видів бізнесу в договірній країні без відкриття представництва і сплати податків.

Детальний аналіз діючих міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування показує їх відмінність як в окремих ставках тих чи інших податків, так і в абсолютно різних можливостях для використання в бізнесі. Особливий інтерес для зниження податків в Україні представляють офшорні компанії Кіпру, Великобританії та Нідерландів, які потрапляють під відповідні конвенції. Ідеальними для інвестиційних цілей є діючі в Україні Угоди з різними державами про уникнення подвійного оподаткування, які, в більшості своїй, дозволяють виплачувати дивіденди, відсотки і роялті без додаткового податкового навантаження (наприклад, угоди з Кіпром, Великобританією, Нідерландами, Австрією, Чехією ін. ).

Податкове планування і здійснення підприємницької діяльності за допомогою нерезидентів, в тому числі розташованих в офшорних зонах вимагає наявність великої кількості інформації за законодавством, економіки і т.д. Офшор (offshore) - це засіб, що дає юридично коректні результати лише при чіткому дотриманні законів країни, в якій зареєстрована фірма, і тих країн, де вона здійснює свою діяльність.

Основна перевага реєстрації фірми за кордоном полягає в тому, що у підприємця з'являється власне, повністю підконтрольне йому іноземне підприємство. "Своя" компанія за кордоном відкриває великі можливості для проведення різних зовнішньоекономічних і в ряді випадків внутрішніх операцій. Істотно, що з правової точки зору іноземна компанія контрольована її власником, є повноцінною юридичною особою, яка здатна брати участь в будь-яких комерційних операціях.